*Hydroksyapatyt wapnia

Co to jest Hydroksyapatyt wapnia ?

Hydroksyapatyt wapnia (CaHa) jest nie tylko wypełniaczem, ale również stymulatorem kolagenu. Przy jego użyciu możliwe jest przywrócenie tkankom utraconej wraz z wiekiem objętości, związanej ze spadkiem poziomu kolagenu i elastyny w skórze.

Hydroksyapatyt wapnia wykorzystuje się do redukcji zmarszczek i bruzd, a także w celu modelowania owalu lub konturu dolnej części twarzy oraz uzupełnienia ubytków tkankowych na dłoniach.

Hydroksyapatyt wapnia w medycynie estetycznej odgrywa kluczową rolę w nieinwazyjnej terapii przeciwko zmarszczkom oraz utracie objętości skóry. Ogromną zaletą tej metody jest uzyskanie niezwykle naturalnych i długo utrzymujących się efektów.

Preparat posiada doskonałe właściwości wypełniające, dlatego świetnie sprawdza się w modelowaniu konturu twarzy. Szybki efekt zabiegu uzyskiwany jest dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu zastosowanemu w preparacie.

Efekt jest widoczny natychmiast po wstrzyknięciu. W miarę wchłaniania się nośnika żelowego, narasta efekt stymulacji własnego kolagenu, utrzymujący długotrwałe wypełnienie.
Efekty u poszczególnych osób zależą od wieku, rodzaju skóry, stylu życia i gospodarki metabolicznej, a także oczywiście od obszaru, który poddajemy kuracji. U większości pacjentów wypełnienie utrzymuje się przez około 18 miesięcy.

Przebieg zabiegu?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przy użyciu specjalnego kremu znieczulającego. Preparat jest podawany przy pomocy kaniuli lub igły na dwa sposoby: śródskórnie i podskórnie.

Ostrzyknięte obszary są wypełnione i podniesione, w wyniku czego efekt jest widoczny natychmiast po zabiegu. Mikrosfery hydroksyapatytu wapnia tworzą rusztowanie podtrzymujące wzrost fibroblastów, co z kolei wytwarza złoża nowego kolagenu – naturalnego środka zwiększającego objętość w wybranych obszarach twarzy.

Wskazania do zabiegu

  • Zmarszczki
  • Utrata objętości skóry
  • Blizny potrądzikowe
  • Niechirurgiczna plastyka nosa
  • Odmładzanie rąk

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres laktacji
  • miejscowe infekcje skóry
  • aktywne choroby autoimmunologiczne
Przejdź do paska narzędzi